Interlink

 

 

 

 

Türkiye’nin En Büyük Çevreci Şirketi

 

1-Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz ?

Deha Bitkisel Atık Yağ Toplama Geri Kazanım Biodizel Üretim A.Ş. Şirketi’nin Genel Müdürüyüm.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

1998 – 2009 yılları arasında Cosmoplex Indolo Şirketinde Genel Koordinatör olarak görev yaptım. 2009 – 2012 yılları arasında Bilfar Holding’de Pazarlama Müdürü olarak çalıştım. 2012 yılında Taşyapı Holding’e ait olan Moda Hilton Otelinin İş Geliştirme Kordinatörlüğü ve daha sonrasında aynı bünyede yer alan Taşyapı Deha Biodizel Şirketinde Genel Müdür olarak görevime devam etmekteyim.

3-Deha Biodizel şu an sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?

Deha Biodizel, tüm Türkiye’nin bitkisel atık yağlarını toplayıp Kartepe’deki fabrikasında işleyen ve Türkiye’de bitkisel atık yağlardan ilk biodizel üretimini gerçekleştiren ilk ve en büyük çevreci şirkettir.

4-Deha Biodizel olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Petrol tüketiminin ancak %15’ini kendi kaynaklarıyla sağlayabilen ülkemizde biodizel alternatif yakıt seçeneklerinin başında gelmektedir. Biodizelin avantajları ve enerjide dışa bağımlılığımızın ülke ekonomimize zararları göz önüne alınarak bu sektördeki yatırımların çevre yatırımları olarak değerlendirilmesi sürdürülebilir olmasını sağlayacaktır. Atık yağı kaçak toplayanların daha sıkı denetlenmesi ve cezai yaptırımların uygulanması son derece önemlidir.

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Bakanlık, belediyeler ve özel kurumlar ile yürüttüğümüz kampanya ve aktivitelerimiz mevcuttur. Bunlardan biri de INTERLINK İthalat İhraca ve Pazarlama A.Ş. ile birlikte yürüttüğümüz puan biriktirme kampanyamızdır. www.biodukkan.net web sitesi üzerinden müşterilerimiz kazanmış oldukları puanlar ile birbirinden farklı birlerce hediye arasından istediklerine sahip olabilmektedir.

Nihal Sözbir KARAKUŞ

Deha Biodizel

Genel Müdür