Interlink

 

 

 

 

Teknolojiye Yatırım Yapan Firma – Generali Sigorta

 

1-Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz ?

Generali Sigorta’da Pazarlama ve Direkt Satış Direktörü olarak çalışmaktayım.

2-”Bildiğin gibi değil” mottosuyla değişen yapınız ile yeni ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Generali Sigorta olarak “Bildiğin Gibi Değil” söylemi ile ilerlemeye karar verdik. Bu söylem ile çalışanlarımız, ürünlerimiz ve de acentelerimiz özelinde bilindiği gibi olmayan dönüşümlerin gerçekleştiğinin sinyallerini vermeyi amaçladık. Çalışanlar için Generali bildiğin gibi değil çünkü hem yeni çalışma düzenimiz ve modernleşen ofis mimarimiz ile çalışanlarımıza daha konforlu çalışma alanları sunuyoruz hem de haftanın bir günü şirket dışında istedikleri herhangi bir yerden çalışma imkanı tanıyoruz. Bunun yanı sıra çalışanlarımızın hayatlarını ve ihtiyaçlarını dinleyerek oluşturduğumuz yeni izin sistemimizi de devreye aldık. Artık acentelerimiz için Generali bildiğiniz gibi değil çünkü acentelerimizin hayatını kolaylaştıran acente portalımızı kullanıma sunduk. Ürünlerimiz de bildiğiniz gibi değil çünkü Generali müşterilerimizin beklenti, ihtiyaç ve bütçelerine göre şekillendirebileceği yeni modüler kasko ürünü olan Benim Kaskom ürününü oluşturduk. Aynı zamanda Kobi ürünümüz için de modüler bir yapı oluşturduk ve en kısa zamanda da tamamlayıcı sağlık ürünümüzü müşterilerimizle buluşturacağız. Yeni ürünlerimizin yanı sıra daha verimli bir servis yapısı oluşturduk. Tüm kasko müşterilerimiz için 7 ücretsiz hizmeti sunan anlaşmalı prestij servislerimizi Türkiye’nin her yerinde konumlandırdık. Prestij servis ağımız sayesinde tüm kasko müşterilerimiz ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanabilecekler.

3-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Trafik ve Kasko poliçelerini birlikte satın alan ve peşin ödeme yapan müşterilerimize ekstra indirim uyguluyoruz. Kasko poliçelerini yenileyen müşterilerimiz ve potansiyel müşterilerimiz için hediye çeki kampanyaları yürütüyoruz. Kamu personeline özel indirim sağlıyoruz. Mekanik check-up, prestij servis, ozon bombardımanı ve koku giderme hizmetlerimizle kasko ürünümüzü çok daha ayrıcalıklı hale getiriyoruz. Ayrıca Benim Kaskom ürünü ile modüler bir yapıya geçtik. Temel koruma teminatına ek olarak müşterimiz sadece ihtiyaç duyduğu paketleri ekleyerek çok daha uygun fiyatlarla aracını güvence altına alabiliyor. Konut poliçelerinde ücretsiz klima veya kombi bakımı hediye ediyoruz. Ayrıca çok yakın bir zamanda ödüllendirme projemiz hayata geçiyor olacak. Müşterilerimiz aldıkları her üründe, özel günlerde ve farklı aktivitelerle indirim kuponları ve hediye çekleri kazanacak. Fiziksel hediye çeki derdi olmadan, kendilerine özel “Hesabım” sayfasından hediyelerine ulaşabilecekler.

4-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Her sene çalışanlarımızla birlikte güncel gelişmelerden ve önümüzdeki günlerde devreye alacağımız plan ve projelerimizden bahsettiğimiz çalışan toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Çalışan toplantımızın yanı sıra motivasyon aktiviteleri düzenliyoruz. Örneğin, geçtiğimiz ay yaza veda partisi düzenledik. Çalışanlarımızla birlikte boğaz turu yaptık. Ardından Sait Halim Paşa yalısında gala yemeğimizi gerçekleştik.

Kerem ÖLMEZ

Generali Sigorta

Pazarlama ve Direkt Satış Direktörü