Interlink

 

 

 

 

 

Çalışanlara Verilen Yan Haklar

Günümüzde maaş beklentisinin yanı sıra Çalışanlar tarafından oldukça önemsenen ve bir firmaya bağlılığı etkileyen bir diğer unsur da Çalışanlara sağlanan yan haklardır. Kişinin kendini güvende hissetmesine ve bir şirketin Çalışanları için fayda sağlama isteğini ön plana çıkaran yan haklar uygulamaları son zamanlarda gelişime oldukça açıktır.

İnsan Kaynakları tarafında oluşturulan yeni projeler ve portallarla yan haklar uygulamasını esneterek desteklemekteyiz.

Esnek Yan Haklar nedir?

Firmalar, günümüzde çalışanlarına verdikleri yan haklara çoktan seçme özgürlüğü sunmaktadırlar. Çalışanlarına verdikleri yan hakları seçmelerini sağlarlar ve buna Esnek Yan Haklar demektedirler. “Esnek Yan Haklar” kapsamında Firmalar Çalışanlarına şirket içi oluşturdukları portaldan;  sağlık sigortası, kiralık araç modeli yükseltme seçeneği, yakacak yardımı ve dijital ödül kataloğu gibi seçenekler sunarlar. Çalışanlar; esnek yan haklar kapsamında hak ettikleri bedelleri bu portal üzerinden seçim yaparak istedikleri gibi harcarlar.

Çalışanlara verilen hakları esneterek firmalar çalışanlarına daha özgür bir ortam sunmaktadırlar. Çalışanların haklarını dilediği gibi esneterek seçim yapması, personel motivasyonu için çok önemlidir. Çalışanlar bu sayede gerçekten ihtiyaçlarına yönelik seçimler yapabilmektedirler. Bizler de Esnek Yan Haklar uygulamasını geliştirmeyi desteklemekteyiz. Interlink Şirketler Grubu olarak, Çalışanlara sunulan binlerce ödül ve indirimler ile oluşturduğumuz dijital ödül kataloğumuzda, Çalışanlar isteklerine kolayca ulaşabilmektedirler. Hatta portalda ürün çeşitliliğinin yanı sıra oluşturduğumuz “Ne İsterseniz” modülü ile kişiler kendi özel ihtiyaçlarını bile talep edebilmektedirler. Bu sayede, Çalışan memnuniyeti ve ihtiyaçları kolayca karşılanmış olacaktır.