Interlink

 

 

 

 

 

Değişmeyen Tek Şey Değişimin Kendisidir


Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Akzo Nobel Türkiye pazarında bilinen markası Marshall Boya’nın geniş perakende ağını ticari anlamda renklendirmek için gerekli tüm Ticari Pazarlama faaliyetlerini sürdürmekteyiz. Satış noktalarımızda ürünlerimizi rakiplerimizden farklılaştıracak görsel çalışmalar, eğitim, iş geliştirme gibi teknik çalışmalar, sadakat programları ve müşterilerimizde farklı iş kanalları ile daha fazla kazancı onlara sunabileceğimiz birçok faaliyetler için aşkla çalışan bir ekibin parçasıyım.

Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Bu soruyu tam da sorulduğu gibi kişisel yanıtlıyorum. Benim iş hayatında hiçbir zaman bir geminin kaptanı olmak gibi bir hedefim olmadı. Ne iş yaparsam yapayım, işimi iyi yapmaktır benim hedefim. İşte böyle hedeflerle ilerlerken benim kariyerimi iki büyük şirketin iki kaptanına ait şu cümleler özetler;

“Bu işi nasıl yaptığınızı bana da öğretin.”

“Her ne pahasına olursa olsun bu adamı tutun.”

Marshall Türkiye sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?

Renklerin birbirleriyle ve/veya kendisi ile yaratacağı ahenk; duygulara hitap eder. Ve insanoğlu duyguları ile var oldukça renkler geleceği hep aydınlatacaktır. Yapılan araştırmalara göre Marshall Türkiye pazarında tüketicinin en çok duygusal bağ kurduğu marka konumuna gelmiş. Bunu korumak ve geliştirmek ülkemize, insanlarımıza, işimize duyduğumuz saygı ile bütünleşik.

Marshall Türkiye olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Ünlü filozof Herakleitos’un da değişim anlayışı gibi; değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Bizler teknolojiyi yakından takip etmek zorundayız. Ustam Burada platformunu Mart 2020 itibariyle hayata geçirdik. Şimdi müşterilerimiz boya hizmetini daha hızlı bir şekilde alırken aynı zamanda kurumsal bir temizlik firması ile boya sonrası temizlik hizmetinden ücretsiz faydalanabilecekler.

Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Bizim başarılı şekilde yönettiğimiz temelde iki önemli sadakat programımız var. Bu alanlarda bizim yanımızda olan önemli bir iş ortağımız var. Bu yayında emeği geçen takımla tanışmamızın önemli bir sebebidir işlerine olan saygıları ve çalışma prensipleri. Bu vesile ile Interlink’teki bu büyük takıma da teşekkür ediyorum.

Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Gelişmekte olan ekonomilerde dünyada olup biten her dalgalanma bir risk olarak algılanmakta. Akzo Nobel’in dünyadaki gücü markamızın istikrarını korurken, işinin ehli çalışanlarımızla sadece boya değil alın terini de kovalara doldurarak üretimini devam ettirmiştir. Böyle de devam edeceğinden bir gün dahi şüphemiz yok.

Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Akzo Nobel çalışanlarının her biri bu büyük ailenin parçası olarak görülür. Şirketimizin her bölümün hem kendi içinde hem de tüm şirket olarak eğlenceli aktiviteleri yapılmakta. En yakın aktivitemiz, Marshall’ın bu sektör için ilan ettiği 1 Mart Usta Günü’dür. Her yıl bu büyük ailemizle bir araya gelecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.