Interlink

 

 

 

 

Ben Bu Çözümü Neden Kullanayım?

 

 

Farklı kurumlarda hep aynı hedef ile

Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz?
Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş’de (PeP) Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyorum. Ekibimizle beraber tüm operasyon süreçlerini yakından takip ediyorum ancak mesaimin büyük bölümünü, bir fintech startup şirketi olduğumuz için, sahada çözümlerimizi yeni müşteriler ile buluşturmaya, iş birliktelikleri oluşturmaya ayırıyorum. İhtiyaçlarını direkt yüz yüze dinleyen kişi olmak, Ar-Ge sürecimizde yapıcı katkıda bulunurken ürünlerimizi talepler doğrultusunda geliştirme imkanı tanıyor.

Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
25 yıllık kariyerimi finans sektörü ve ödeme sistemleri olarak özetleyebilirim aslında.Farklı kurumlarda hep aynı hedef ile çalıştım: Kullanıcıya fayda sağlayacak servislerin oluşturulması, sunulması ve operasyon süreçleri… O yüzden hep kullanıcı ile temas halindeydim, hala da öyleyim. Bundan sonra da, edindiğim tecrübe ile kullanıcı deneyimi sorunsuz, yenilikçi, yaratıcı çözümler tasarlamak, kullanıcı ile buluşturmak için çalışıyoruz ekip olarak.

Peppara şu an sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?
Sektörümüz, ödeme sistemleri, teknoloji dünyasının en hızlı değişim ve gelişim gösteren segmenti. PeP de bu hızla değişen dünyada, sürekli yeniliklerle sektör lideri olmak için çalışıyor. Biliyorsunuz, “gelecek” artık eskisi gibi “bu ancak 20 yıl sonra olur” hayalleri ile paralel gelişmiyor. Biz de PeP olarak hizmet erişimine, fonksiyonaliteye, mobiliteye büyük yatırımlar yapıyoruz. Amacımız kullanıcılarımıza her platformdan, en basit ve güvenli şekilde ödeme hizmetlerini götürmek, bu çeşitliliği servis ve ortam zenginliği ile desteklemek. Örneğin her gün kullandığınız birçok uygulamadan aslında ödeme yapabilirsiniz. Daha çok ipucu vermeyeyim ama yakın gelecekte bu çeşitliliği PeP kullanıcıları ile buluşturuyor olacağız.

Peppara olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?
Çözümlerimizi kurgularken her zaman önce şu soruyu sorarak başlıyoruz, “ben bu çözümü neden kullanayım?”. Servislerimizde farklılaşmayı kullanıcılarımıza sektörel avantajlar sunarak sağlıyoruz. Onların iş planına, amacına yönelik ödeme sistemleri araçlarını birleştirip bir platformda sunuyoruz.
Örneğin farklı sektörlerde olmasına rağmen birçok kurumsal üyemizin işi gereği sıklıkla seyahat ettiğini tespit ettik. Hemen akabinde üyelerimize tüm Opet’lerde geçerli olmak üzere akaryakıtta indirim sağladık. Sonrasında seyahatlerinde konaklamaları için otel zincirleri ile anlaşarak indirimli fiyat imkanı sunmaya başladık. Araç kiralama da bu talepler arasındaydı, çok kısa zaman içerisinde çözüm ortağımız ile üyelerimize uygun fiyatlarla araç kiralama hizmeti de sunacağız. Yine bu ekosistemin birer parçası olan araç lastiği, madeni yağ ve yedek parça/servis firmalarını da hizmetlerimiz arasına dahil edeceğiz. Kurumsal üyelerimizin bu hizmetlerin hepsine PepPara Visa ya da Troy kartlarımız ile ulaşmaları mümkün. Öte yandan yine kurumsal üyelerimizin tahsilatlarını kolaylaştırmaya yönelik geliştirdiğimiz “Para İste” ürünümüzle işletmelerin operasyon maliyetlerini düşüren çözümler sunmaktayız. Nakit akışı yönetimlerini daha efektif sağlamaları adına, çözüm ortaklarımız ile geliştirdiğimiz mikro kredi ürününü yakında hizmete alıyoruz. Lojistik firmalarından gelen taleple hak ediş ödemelerindeki sorunu ortadan kaldırmak adına sektöre özel kartlı çözüm geliştirdik. Üyelerimiz şoför hak edişlerini PeP kartlara yüklü, her POS / ATM’de kullanıma açık olarak şoförlerine verip sektörün nakit riskini ortadan kaldırıyor.
Bireysel hizmetler kapsamında üyelerimiz www.peppara.com‘dan ya da AppStore / Google Playstore’dan indirebilecekleri PeP Para uygulamamızdan ücretsiz üye olup, 7/24, hızlı ve güvenli bir şekilde para gönderebilir, para alabilir, fatura ödemelerini yapabilirler. Üyelik sürecinde kart talep etmiş olan üyelerimiz ise PeP hesaplarında bulunan parayı, kartları ile tüm Türkiye ve dünyada güvenle harcayabilir, istedikleri ATM’den istedikleri zaman hesaplarından para çekebilirler. PeP üyeleri arasında masrafsız 7/24 para transferine olanak sağlayarak acil paraya ihtiyaç duyulması durumlarında üyemize fayda sağladığımız inancındayız. Aynı hizmet setini hem lokal hem global verebiliyor olmamızı ise PeP’in en büyük avantajlarından biri olarak gösterebilirim. 

Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?
Startup olmanın en yorucu tarafı bu olsa gerek. Maalesef servislerimiz ve müşterilerimize gösterdiğimiz ilgiyi henüz kendimize gösteremedik. Önemli projeleri canlıya aldığımız zaman, özel günlerde tabii ki bizim de şirket etkinliklerimiz, yemeklerimiz oluyor ama henüz hayal ettiğim seviyede değiliz.