Interlink

 

 

 

 

 

30 Yıllık Tecrübe ve Güvenin Merkezi

 

1-Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz ?

Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür. Yönetim kurulunda aldığımız kararlarla hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere belli stratejiler oluşturuyoruz. Şirketin bugününü yönetirken aynı zamanda yarınını da planlıyoruz. Görevim şirketi ve ekibimi en etkili ve verimli şekilde yönetip, maksimum kâr sağlamaktır.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Küçük yaşlardan beri zaman zaman içinde bulunduğum iş ortamına 2008 itibariyle tam zamanlı katıldım. Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Serdaroğlu Otomotiv ailesine ikinci jenerasyon olarak girdim. Şirketimizdeki hedefim tecrübeli kadromuzu daha da geliştirerek kurumsallaşmaya yönelik bir strateji izlemekti. Bu konuda ciddi bir yol aldık. 10 senelik sürecin sonunda hedefimiz, gelişen çağı yakından takip eden ve buna ayak uyduran, sektöründe öncü konumunu her zaman devam ettiren, prensiplerine bağlı ama yenilikçi ve inovatif bir şekilde yolumuza devam etmektir. Ben de bu konuda çok yetkin olan #serdarogluteam’in bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

3-Serdaroğlu Otomotiv şu an sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?

Türkiye’nin önde gelen oto yedek parça dağıtıcılarından Serdaroğlu Otomotiv, gösterdiği gelişim ve büyümeye paralel olarak geleceğe yönelik adımlarını atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene, sektördeki 30.yılını geride bırakan şirketimiz, İstanbul Kemerburgaz’daki yeni lokasyonunda iş ortaklarına daha kaliteli hizmet vermeyi hedefliyor. Ülkemizin tüm bölgelerinde bulunan müşterilerimize dağıtım yapıyoruz. Ayrıca son yıllarda ivme yakaladığımız ihracat faaliyetlerimizi de artırmak önemli önceliklerimizden.

4-Serdaroğlu Otomotiv olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Otomotiv sektöründe müşteri odaklılık prensibi üzerinde çalışan, sektörünü iyi tanıyan, yaratıcı insan gücüne sahip ve bu doğrultuda teknolojiyi iyi kullanan, güvenilir, otomotiv değer zinciri alanlarında verimli ve kârlı hizmet sunmayı hedefleyen bir yedek parça dağıtım şirketiyiz. Her geçen gün ürün çeşitliliğimizi genişleterek müşterilerimize daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. 2018 itibariyle 4 yeni araç grubunda daha hizmet vermek için çalışmalarımıza başladık. Hem lojistik ağımızı hem de teknolojik imkanlarımızı sürekli geliştirerek daha çeşitli hizmetler sunmaya yönelik adımlar atıyoruz.

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Müşterilerimize belli ciroyu yakaladıkları takdirde karşılığında televizyon, bilgisayar, telefon vb. hediyeler sunduğumuz kampanyalar yapıyorduk. Ayrıca kendi markalarımıza yönelik tanıtıcı promosyonel ürünler (kalem, defter, tekstil ürünleri, sektörel ürünler vb.) tasarlayıp sunuyorduk. Bu konularda Interlink ile işbirliğimiz sonucu oluşturduğumuz sadakat programımız serdarogluclub.com portalının müşterilerimizce çok ilgi göreceği ve bu konuya yeni bir boyut katacağını düşünüyoruz.

6-Bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Otomotiv sektörü, etki alanının genişliği ve diğer sektörlere olan etkisi ve katkısıyla modern ekonominin gelişiminde geniş ve önemli bir yere sahip. İnsan hayatını doğrudan etkileyen bir sektör olması sebebiyle ise, tüketicilerin talep ve ihtiyaçlarına uygun olarak sürekli bir dönüşüm halinde. Gerek büyük kentlerdeki trafik ve park yeri sıkıntıları gerekse artan maliyetler, tüketiciyi sahip olmak yerine mobilite çözümlere yönlendiriyor. Türkiye ise 22 milyonluk araç parkı ile bölgede çok ciddi bir pazar ve tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Ayrıca sektörümüz ihracatın lokomotifi olarak ülke ekonomisine çok ciddi bir katkı sağlıyor ve biz de bu sektörün bir parçası olmaktan çok mutluyuz.

10

Serdaroğlu Otomotiv ailesi olarak, mimarımızla birlikte şirket çalışanlarımızı motive edecek bir çalışma alanı dizayn ettik. Güzel ve çeşitli imkanlarla dolu bir ofis ortamının ekibimizin iş verimine de katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu yüzden kendi markalarımızla adlandırdığımız “Wonga Cafe” ve “ODM Lounge” gibi sosyal aktivite alanları oluşturduk. Geleneksel olarak her Cuma sabahı tüm ekibimizle yapılan kahvaltı organizasyonumuz var ve Ramazan ayına özel müşterilerimizle bölgesel iftar programları düzenliyoruz. Belli zamanlarda şirket çalışanlarımızla birlikte şehir dışı geziler düzenliyoruz. Ayrıca önümüzdeki aylarda müşterilerimize yönelik ürünlerimizi tanıtıcı ve promosyonel organizasyonlar planlayacağız.

Ömer SERDAROĞLU

Serdaroğlu Otomotiv

Yönetim Kurulu Üyesi

Genel Müdür