Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

  TARKAN TURAN İLE RÖPORTAJ

Ocak 2015


  TARKAN TURAN İLE RÖPORTAJ

Bu ay ki sayımızda Goldwing Motorsiklet tutkunu Avukat Tarkan TURAN’ ile Goldwing Motorsikletler hakkında bir röportaj gerçekleştirdik. Sayın TURAN’a verdiği bilgiler ve samimi yorumlar için teşekkür ediyoruz.

1-Bize kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz?

47 yaşındayım. Özel Tarhan Koleji mezunuyum. Marmara Üniversistesi Hukuk Fakultesinden 1993 yılında mezun oldum. İlk Avukatlık hayatına Yaşar Bank’ta başladım. Şu an serbest olarak mesleğime devam ediyorum.

2-Motorsiklet tutkunuz nasıl başladı?

1990 senesinde üniversite masrafları için moto kurye olarak işe başladım. Bundan sonra motor tutkum devam etti.

3-Neden Goldwing?

Goldwing gerçektende çok ayrıcalıklı motordur. Ama çok ulaşılmaz gözüküyor. Bazıları içinden şöyle geçirebilir ileride bir piyango çıkarsa alıp dünyayı gezebilirim. Gerçektende bunu düşündürecek türden bir motor. Eşsiz bir motor oluşu dünyada kendisine bu kadar tutkun motosiklet-sever toplayabilen yegâne motor oluşundan kaynaklanıyor.

4-Şuan kullandığınız model nedir?

Şuan 2010 model Goldwing GL 1800 kullanıyorum.

5-Goldwing ayrıcalığı nedir?

Bu motoru özel kılan diğer bir özellik ise kendine bir dünya kurmuş olması. Çünkü GWRRA üyesi olmak demek, bu motora olan tutkuyu paylaşmak için Club tarafından her yıl organize edilen ve bugün 33. Edisyonuna ulaşan Meeting’e katılmak demek. Kısaca GWRRA bir yaşam tarzı. Club üyeleri Gold Wing’ leri ile sadece motor yolculuğu yapmıyorlar. Miller boyu yol kat ederek dünyanın bütün ülkelerini geziyor, bir araya geliyor, birbirleriyle buluşuyor ve tutkularını paylaşıyorlar. Bu, bizim alışkanlıklarımızdan, motor ve turizm anlayışımızdan, hatta yaşam tarzımızdan çok farklı kapılara açılan bir dünya. Goldwing lüks, performans ve güvenliği en üst düzeye çıkaran dikkat çekici bir tasarım ve konsepte sahiptir, yassı biçimli altı silindirli eşsiz motoru, konfor ve güvenlik teknolojileri ile Goldwing dünyanın en gelişmiş ve tam donanımlı gezinti motosikletidir. Bir motosiklet ikonu olarak kabul edilen görkemli Goldwing çeyrek asrı aşkın bir süredir yollarda egemenliğini ilan ederek, dünyanın hemen hemen her yerinde hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahiptir.