Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

ŞİŞLİ SUALTI SPOR KULÜBÜ İLE RÖPORTAJ

Ağustos 2015


ŞİŞLİ SUALTI SPOR KULÜBÜ İLE RÖPORTAJ

Bu ayki sayımızda Dalgıç Eğitmenliği Kulüpleri’ nin öncülerinden olan Şişli Sualtı Sporları Kulübü’ nün Yönetim Kurulu Başkanı İhsan POLAT ile bir röportaj gerçekleştirdik. Sayın POLAT’ a verdiği bilgiler ve samimi yorumlar için teşekkür ediyoruz.

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Şişli Sualtı Sporları Kulübü Derneği’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanıyım.

2-Şişli Sualtı Sporları Kulübü sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Biz Şişli Sualtı olarak bireylere ve kurumlara hizmet veriyoruz. Gelecekte de aynı şekilde hizmet vermeğe devam edeceğiz. Bireylere verilen hizmetlerle kurumlara verilen hizmetler arasında bir fark yok. Tek fark hizmet ettiğiniz kurum hizmetinizden memnun olduğu takdirde sizinle senelerce devam ediyor. Burada hizmet kalitesine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde bu kurumlarda kötü referanslarınız gelişir. Bu da hem kulübümüzü hem de sektörümüzü kötü tanımalarına yol açar. Şişli Sualtı olarak amacımız eğitim ve dalış kalitesini en üst düzeyde tutarak, bilinçli dalgıçlar yetiştirmek, sualtı ve su üstü güzelliklerini korumak ve gelecek nesillere bırakmaktır.

3-Şişli Sualtı Sporları Kulubü olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

Hizmet yelpazemiz çok geniş. Her alanda faaliyet gösteren kişi ve kuruluşlara hizmet veriyoruz. 12 yıllık dönemde 8.500 üye ve 300’ün üzerinde kurumsal firmaya hizmet verdik ve vermeye devam ediyoruz. 25 Kişilik Eğitmen kadromuz mevcut. Müşteri taleplerine hızlı bir şekilde cevap veriyoruz. Ayrıca müşteri ile ikili ilişkilerimiz çok yüksek düzeyde. Bunun sebebi tamamen güvene dayalı bir hizmet vermemizdir.

4-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Dalış turlarımızın promosyonlarını e bülten, web sitemiz ve sosyal medya kanallarımız aracılığı ile üyelerimize anında bildiriyoruz. Sosyal medyada yaklaşık 39.000 gerçek takipçimiz bulunmakta.

 

5-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Şuan ülkemizde 150.000 aktif dalıcı bulunmakta. Her geçen gün bu sayı artmaktadır. Ancak 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde bu sayı denizi olmayan ülkelerden bile daha azdır. Sualtı sporlarını yaymak ve ülkemizde hak ettiği yere gelmesini sağlamak için bir çok tanıtım, sosyal sorumluluk projeleri ve çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Kulübümüzün yapmış olduğu 3 ayrı sosyal sorumluluk projesi bulunmakta. “Sualtında Özgürlük”, “Temiz Deniz ile Dünya Temiz”, ve “Su Her Yerde”. Sualtında Özgürlük projesi kapsamında 2003 yılından bu yana OFD yararına 3 ayrı Dünya Rekoru düzenledik. 1-Anamur’dan Girne’ye en uzun mesafe sualtından yüzme rekoru, 2-İstanbul Boğazı’nı sualtından yüzerek geçme dünya rekoru, 3-5 gece 5 gün sualtında kalma dünya rekoru. Temiz Deniz ile Dünya Temiz projesinde ise 2003 yılından bu yana İstanbul kıyı şeridinde farklı noktalarda kıyı, sualtı ve su üstü temizlikleri yaparak, çıkan atıkları halka sergileyerek çevre duyarlılığı ve çevre bilinci oluşturmaya çalışmaktayız. Su Her Yerde projesiyle denizlerimizi korumanın küçük yaşta verilen bilinçlendirme çalışmaları ile ivme kazanacağına inanan kulübümüz, anaokulundan üniversiteye kadar eğitim yaşantısını sürdüren öğrencilere eğitimler ve workshoplar düzenlemektedir. Bu projede her seviyeye uygun sunumlar, aktiviteler ve sosyal sorumluluk projeleri ile çevre duyarlılığı oluşturulur.