Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

ÖZEL TERCİH KOLEJİ İLE RÖPORTAJ

Kasım 2014


ÖZEL TERCİH KOLEJİ İLE RÖPORTAJ

Bu ayki sayımızda Eğitim Sektörü’ nün öncü şirketlerinden olan Özel Tercih Koleji’ nin Genel Müdürü Nüket DEMİRKAYA ile bir röportaj gerçekleştirdik. Sayın DEMİRKAYA’ ya verdiği bilgiler ve samimi yorumlar için teşekkür ediyoruz.

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Global, dünya vatandaşı yetiştirebilen vizyonda öğretmenlerle ve takım liderleri ile yola çıktık. 2012 Eylül ayından bu yana öğrenci odaklı ve öğrenciyi bir birey olarak gören eğitim modelimiz yüzlerce öğrencimizi geleceğe hazırlıyor. Öğrenme kaygısı taşımayan, sosyal becerileri gelişmiş, özgüvenli bir Tercih Koleji nesli yetiştirmek ilk görevim.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerınızi öğrenebilirmiyiz?

Tercih Koleji olarak, Türkiye’ de eğitim Sektörünün hep en önünde olmayı istiyoruz.

3-Tercih Koleji sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Tercih Koleji, eğitim sektöründe hızlı ve emin adımlarla büyümeyi hedefleyen bir süreçte. 3. Yılında yüzlerce çocuğu yetiştirmiş ve çok sayıda başarıya imza atmış bir kurumuz. Projeleri Avrupa Kalite Ödülü almış, Cambridge sınavlarında tüm öğrencileri başarı ödülleri almış bir okuluz. Yeni ortaokulumuzda VIP TEOG sınıflarımızda en iyi TEOG başarılarını altyapısını veriyoruz. Tercih Koleji eğitim sektöründe yaşanan dikey büyüme sürecinden kendini sıyırmayı başarabilmiş ve eğitim öğretim konusundaki hassasiyetini de eğitim modeline yansıtmıştır. Pearson Language Partner School olan Tercih Koleji yabancı dil ve akademik anlamda bu sene itibariyle daha başarılı işlere imza attı. Kuruluşundan itibaren ileriki dönemler için yatay büyümeyi hedefleyen okulumuzu gelecek senelerde yurtiçi ve yurt dışında nice başarılı işlere imza atmış olarak görmeyi istiyor ve diliyorum.

 

4-Tercih Koleji olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

Tercih Koleji anaokulu ve ilkokul seviyesinde hizmete başlayarak 2014-2015 öğretim yılında kendi mezunları ile ortaokulunu açmıştır. Tercih Koleji eğitim modeli olarak benimsediğimiz hassasiyete dayalı eğitim modelini eklektik yaklaşımlarla destekliyoruz.”Çoklu zeka kuramı” ile farklı öğrenme tipindeki tüm çocuklarımızın öğrenme sürecini “Mutlu Öğrenme” ye dönüştürüyoruz. Öğrencilerimizin zeka alanlarını keşfederek gelecekte yaratıcı sosyal ve özgüven sahibi birer birey olmalarını sağlıyoruz. Yaparak, yaşayarak öğrenmeye verdiğimiz değer ile müfredatımızda yer alan bilim ve fen çalışmaları da her geçen gün geliştiriliyor. Tercih Koleji öğretmenleri en önemli değerlerimizdir.  Öğrenci yaklaşımlarında uzman kadromuz ile büyüyoruz elbette. Öğretmen-veli ilişkisine çok önem veriyoruz en az öğretmen–öğrenci ilişkisine verdiğimiz kadar. Her öğrencimizin içindeki yetenek alanlarını klüplerimizle destekliyor ve geleceğin sporcuları, sanatçıları ve bilim adamlarını büyütüyoruz.

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Sektöre bugün bakıldığında rekabetin çoğaldığı ancak bir o kadar da eğitim ve öğretimin yoğunlaştırılması gereken bir süreçte olduğu gerçek. Her çocuğumuza bireysel kimlik kazandırmakla yükümlü olduğumuzu düşünüyorum. Her çocuk için bu süreci yaşıyor olmanın heyecanını yaşıyor olacağız.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Elbette. Özel günlerde mutlaka çalışanlarımız ile bu an paylaşılır. Aylık performans arttırıcı organizasyonlar Halkla İlişkiler birimi tarafından organize edilir. Ailelere yönelik özel günlerde yada hafta sonları brunchlar ve seminerler düzenlenir.

Nüket DEMİRKAYA

Özel Tercih Koleji

Genel Müdür