Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

MOBİCOM BİLİŞİM İLE RÖPORTAJ

Şubat 2015


MOBİCOM BİLİŞİM İLE RÖPORTAJ

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Şu an Türkiye ile yeni teknolojileri buluşturan Mobicom Bilişim firmasında 13 markanın Türkiye Satış Müdürü olarak görevime devam ediyorum.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerınızi öğrenebilirmiyiz?

1981 Ankara doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. Sektör deneyimim Zara da yöneticilik pozisyonu ile başladı ve Beymen de yöneticilik ile devam etti. 2012 yılında İstanbul’ a transfer oldum ve Samsonite, Kipling ve Delsey’ de Türkiye Satış Müdürlüğü pozisyonunda bulundum. Kişisel hedefim şu an çalışmakta olduğum firmamızda yeni markalar ile daha da ileriye gitmek. Sektörde tek olmanın avantajını kullanmak ve bunun yanında Otomotiv, Telekomunikasyon ve Bilişim Teknolojileri alanındaki yenilikleri ve buluşları yakından takip ederek günlük hayatımızı kolaylaştıracak teknolojileri Türkiye pazarına sunmak.

3-Mobicom Bilişim sektöründe nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Mobicom şuan sektörde yeni teknolojilerde tek başına ilerlemeye devam ediyor. Giyilebilir teknoloji ve  akıllı ürünler konusunda öncü olarak devam edecektir. Firmamız  2004 yılından bu yana yaratıcı ve yenilikçi mobil teknolojileri Türk tüketicisi ile buluşturuyor. Otomotiv ve Telekomunikasyon teknolojileri alanında dünya çapında kendini kanıtlamış firmaların imtiyazlı Türkiye Distribütorlüğünü yapan Mobicom, aynı zamanda GSM operatorleri için çeşitli uygulama, yazılım ve altyapı hizmetleri veren firmaların Türkiye temsilciliğini de üstleniyor. www.mobicom.com.tr web sitemiz aracılığıyla tüm ürün gruplarımız ve hizmetlerimizi müşterilerimizle paylaşıyoruz. Sosyal medya üzerinde ise müşterilerimiz ve bizi takip eden kullanıcılar vasıtasıyla bire bir iletişime geçip onların bizden neler beklediğini daha net bir şekilde öğrenebiliyoruz.

 

4-Mobicom Bilişim olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

Firma olarak şuan Teknosa, D&R, Beymen, Media Markt, Vakkorama gibi kurumsal firmalar ile ilerliyoruz. Satış ve satış sonrası teknik servisimiz mevcut. En kaliteli ürün ve çözümleri seçerek, bunları en uygun fiyat ve mükemmel satış sonrası desteği ile pazara sunarak, hem son kullanıcıların hem de iş ortaklarımızın memnuniyetini sağlamak ve bu değerler sayesinde Türkiye’de bu alandaki öncü firma statümüzü korumak öncelikli hedefimiz.

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Şuan da aktif promosyon, kampanya ve aktivitelerimiz kısa dönem planlarımız arasında bulunmuyor. Fakat ilerliyen dönemlerde şirketimizin Türkiye içerisinde daha fazla tanınması ve müşteri ile ilişkilerimizi en üst seviyeye çıkarabilmek adına bir dizi kampanya ve aktivite faaliyetleri yapmak planlarımız arasında bulunmakta. 

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Bulunduğumuz sektörde çok büyük gelişmeler bulunuyor. Hayatımızın her noktasında hayatımızı kolaylaştıracak akıllı cihazlara doğru ilerliyoruz.  Bu konuda öncü bir firma olarak giyilebilir teknoloji ve akıllı ev sistemleri ürünleri getiriyoruz. Gelişen teknoloji ile beraber üstün kalite anlayışı sunan kablosuz akıllı ev sistemleri kullanıcıya avantaj sağlamakta. Dijital müzik sistemleri aracılığı ile sadece tek bir dokunuşa ihtiyaç duyan bu uygulamada internet aracılığı ile evinizin tüm yerine tercihinize kalan müzik parçalarını dijital platform aracılığı ile iletebiliyorsunuz. Artık müziğe erişimin kolay hali olarak tanımlanan dijital müzik sistemi kontrol cihazı aracılığı ile değiştirilebilmekte. Kaliteli hizmet anlayışını enlerde yaşayan kablosuz akıllı ev sistemleri aynı zamanda istenilen yerden kontrol edilirken, müzik tutkusunu bulunduğunuz yerden anında işleme alan dijital müzik sistemleri sahip olduğu özel tasarımı ile ön plana çıkmaktadır. Mobicom olarak yeni teknolojilerin ve en son trendlerin çok hızlı bir şekilde değiştiği giyilebilir teknoloji ve akıllı ev sistemleri sektöründe kalıcı olabilmek, sektör içerisinde söz sahibi bir yer edinebilmek için çalışmaya devam edeceğiz.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Müşterilerimiz için zaman zaman sosyal medya yarışmaları yapıyoruz ve hediyeler veriyoruz. Şirket çalışanları olarak genellikle Cuma günleri birbirinden eğlenceli ve farklı etkinlikler düzenliyoruz. En son Point Otelde Game Center’ da biraraya geldik çok eğlendik.