Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

Advance Yurtdışı Eğitim İLE RÖPORTAJ

Mayıs 2015


Advance Yurtdışı Eğitim İLE RÖPORTAJ

Bu ayki sayımızda Yurtdışı Eğitim Sektörü’ nün öncü şirketlerinden olan Advance’ nın Yurtdışı Eğitim Danışmanı Ali ŞAHİN ile bir röportaj gerçekleştirdik. Sayın ŞAHİN’ e verdiği bilgiler ve samimi yorumlar için teşekkür ediyoruz.

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Şu an Advance Yurtdışı Eğitim firmasında eğitimi danışmanı olarak görev almaktayım. Her geçen gün gelişen eğitim sektöründe öğrencilerimizin fazlasıyla ihtiyaç duyduğu dil eğitimini almalarında onlara en doğru danışmanlığı yapmaya çalışmaktayız. Sadece internette dolaşmak, bilgiye ulaşabilmek yada kaynağından doğru bilgileri edinebilmek için yabancı dil eğitimine ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, özellikle İngilizce milyonlarca insanın ortak noktası olmuştur. İş hayatımızda bile bir tek yabancı dilin yetmediği düşünüldüğünde, yurtdışı dil eğitimi ve yurtdışı eğitim günümüzdeki en popüler eğitim seçeneklerinden biri olarak hayatımıza yerleşmiştir.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerınızi öğrenebilirmiyiz?

Kişisel olarak bu sektörde hedefim öğrencilerime dil eğitiminden farklı olarak onlara yeni bir yaşam tarzı sunarak iş imkanları sağlayıp staj yapabilecekleri imkanlar sağlayabilmek. Böylece ülkemize dolaylı yoldan dahi olsa bir katkı yapmayı planlıyorum.

3-Advance sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Şu an sektör İngilizce eğitimi üzerinde ayakta durmakta fakat her geçen gün artan rekabet genç nüfus dolayısıyla bir yerden sonra bir dil yetmeyecek ve ürün çeşitliliği dil eğitiminden çok daha farkı yerlere gidecektir. Ve mesleki olarak eğitime doğru evrilecektir.

 

4-Advance olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

Advance yurtdışı Eğitim olarak sektörde farklı bir yerde olmamızın sebebi sadece eğitim satmakla görevimizin bitmemesidir. Öğrencinin günlük yaşantısından eğitim orunlarına kadar her türlü probleminde bize ulaşabileceği bir destek ve danışma hattımız bulunmaktadır.

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Öğrencilerimizin tercih ettiği sürelere göre değişmek üzere uçak bileti, bedava konaklamalar ve yurt içi eğitim fırsatları ve promosyonları sunmaktadır.

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Sektörümüz günümüzün gelişen ekonomisinde git gide önemli bir yer kaplamaktadır. Fakat globalleşen dünyada yakın bir tarihte öğrencilerimiz bu eğitimleri almak için yurt dışına gerek duymayacaktır. Online sistemler ve sanal ortamlar onlara istedi eğitimi sunacaktır.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Şirket politikamız gereği öğrencilerimizle bir aile gibi olmayı tercih ettiğimizden çok özel aktiviteler yapmaya gerek duymadan günlük hayatta hep iletişim halinde olup onlarla özel bir bağ kurmaktayız.